KezdőlapVallásPüspöki látogatásra készülnek a katolikusok

Püspöki látogatásra készülnek a katolikusok

-

Fotók: a helyi római katolikus egyházközség

-Hirdetés-

A helyi katolikus egyházközség arról számolt be előzetesen, hogy július 2-án, Sarlós Boldogasszony ünnepén, a délután 4 órára áthelyezett szombati szentmise keretében kerül sor a dunaújvárosi Krisztus király római katolikus főtemplomban megyés püspöki látogatásra. Spányi Antal főpásztor ezen a Mária ünnepen áldja meg a nagytemplom most elkészült kilencedik, egyben utolsó nagyméretű festett üvegablakát, amellyel befejeződött a szentély és a hajó részleges megújítása, a belső szakrális tér barátságosabbá tétele. Tekintetettel a délutáni püspöki szentmisére, az aznapi szokásos szombat esti 6 órai szentmise elmarad.

A katolikusok arról is beszámoltak, hogy június 12-én, Szentháromság vasárnapjának főünnepén 16 elsőáldozó volt a színültig megtelt nagytemplomi átimádkozott falak között: 9 lány és 7 fiú. Közülük néhányan ezen alkalommal részesültek a keresztség szentségében. Ugyancsak Szentháromság vasárnapján került sor az óvárosi templomban nagyszabású teltházas koncertre a Pentele Baráti Kör szervezésében. A jótékonysági koncerttel összefüggésben 440.300 forint gyűlt össze az óvárosi templom környezetének szépítésére, az épület 158. születésnapján. A pénzösszeg hatékony felhasználásáról később dönt a szintén ebben a hónapban megválasztott új egyházközségi képviselő-testület. A tennivaló nem kevés: habár néhány évvel ezelőtt – jelentős plébániai önrésszel – átfogó kültéri állagmegóvási munkák zajlottak a pentelei városrész kitörölhetetlen emlékű templomán, az akkor elnyert pályázati forrás már nem volt elegendő a harangtorony tatarozására, melyről jelenleg is tenyérnyi darabokban hullik a vakolat. Ezen kívül a jelenlegi óvárosi szovjet katonai emlékmű helyéről a II. világháborút követően a templom
elé átmentett Szentháromság szobor állapota is aggasztó.

-Hírdetés-
- Hírdetés-

El kell olvasni

Szirénapróba lesz hétfőn

0
A Fejér Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság arról tájékoztatja a lakosságot, hogy a veszélyes üzemek másfél kilométeres körzetébe telepített Monitoring és Lakossági Riasztó rendszer szirénáinak működését...

Folytatódnak a földárverések

DunaOnline

FREE
VIEW