KezdőlapgyászRovó Istvánné (1929-2022)

Rovó Istvánné (1929-2022)

-

Kép: DMJV önkormányzata

Az önkormányzat osztotta meg azt a szomorú hírt, hogy Rovó Istvánné egykori városalapítónk, az Őszirózsa Nyugdíjas Egyesület elnöke életének 94. évében elhunyt. Rovó Istvánné Ilona 1929-ben született Pusztasomorján, és ott is nőtt fel hat testvérével együtt, földművelő szülők gyermekeként. Városunkba 1957-ben érkezett és a FÉKON ruhagyárban dolgozott nyugdíjazásáig, 1984-ig. Három gyermeke született, akik összesen hét unokával és három dédunokával örvendeztették meg. Ilona néni a több, mint harminc évvel ezelőtt megalakult, városunk akkoriban egyetlen és legnagyobb létszámmal bíró nyugdíjas klubjának, az Őszirózsa Nyugdíjas Egyesületnek a vezetője volt évtizedeken át, ahol korábban egy saját versében úgy fogalmazott: „otthonra talált”. Bár az elmúlt években a tagok lemorzsolódtak, Esze Tamás utcai kis klubhelyiségükben időről időre találkoztak, és a jeles alkalmakat megünnepelték, hiszen a városalapító Rovó Istvánné Ilonának Dunaújváros mellett a hagyományok ápolása is kiemelt helyen szerepelt szívében. Élete során igencsak aktív közösségi életet élt, és a közösség fontos tagja volt. Egyebek mellett 15 éven át az Országos Érdekvédelmi Nyugdíjas Szervezetnek is vezetőségi tagja volt. Évtizedes, a közösségi életért folytatott kiemelkedő munkáját különféle díjakkal ismerték el: büszkélkedhetett például az 1975-ös Munka Érdemrend arany fokozatával és a Nők a közéletért elismeréssel is.

-Hírdetés-[adrotate banner="5"]
- Hírdetés-

El kell olvasni

Pályázati lehetőség a diabétesszel foglalkozó civil szervezetek számára

0
Ismét pályázhatnak az 1-es típusú diabétesszel foglalkozó civil szervezetek, a pályázatra a Nemzeti Kultruális Támogatáskezelő oldalán lehet jelentkezni. A pályázók legfeljebb 30  millió forint vissza...
DunaOnline

FREE
VIEW