KezdőlapSportA második lett, mégis boldog

A második lett, mégis boldog

-

A Magyar Torna Szövetség arról írt legutóbbi közleményében, hogy a 65. M4 Sport – Az Év Sportolója Gála keretében hétfőn az Operaházban kihirdették az “Év női sportolóját” is, ahol 2022-es eredményei alapján a legjobb három jelölt között szerepelt Kovács Zsófia, háromszoros Európa-bajnok tornász. Az Év női sportolója Kozák Luca atléta lett, aki 100 méteres gátfutásban Eb-ezüstérmet szerzett tavaly. Bár végül nem nyert, a dunaújvárosi tornász a jelölést is hatalmas megtiszteltetésként élte meg. Úgy fogalmazott, nagy megtiszteltetés volt számára, hogy jelölték, immár másodszorra, az pedig csak fokozta ezt az érzést, hogy mindkét alkalommal bekerült a legjobb háromba. 2021-ben a Covid miatt nem volt lehetőség élőben részt venni a gálán, ezúttal azonban ez is megadatott. Korábban soha nem volt még az Operaházban. Gyönyörű volt a teljes rendezvény, igazán meghatározó élmény volt ez számára. Reméli, hogy a következő években is sikerül bekerülni ebbe a körbe, és adott esetben akár megnyerni is. Érdekesség, hogy Kovácsnak más feladata is volt a nagyszabású rendezvényen, hiszen a kétszeres olimpikon tornász volt Molnár Szabolcs mentalista bűvész segédje. A bűvész először kartonlapokkal, majd a sokszoros Világkupa-győztes segítségével teljes valójában is megidézte a gála napján 102. születésnapját ünneplő ötszörös olimpiai bajnok tornász Keleti Ágnest, aki a világ legidősebb élő olimpiai bajnoka, és személyesen tette tiszteletét az Operaházban. Zsófi számára ez is örök élmény marad.

-Hírdetés-[adrotate banner="5"]
- Hírdetés-

El kell olvasni

Pusztaszabolcsot ismét fejlődő pályára kell állítani

0
A közelmúltban bejelentették, hogy Pusztaszabolcson Tüke Lászlót indítja polgármesterjelöltként a Fidesz-KDNP a június 9-i választáson. Tüke László pedagógus, a helyi általános iskola igazgatóhelyettese, önkormányzati...