KezdőlapSportNyolc között a ligában

Nyolc között a ligában

-

Fotó: Acélbikák honlapja

Az alapszakaszban utolsó előtti Dunaújvárosi Acélbikák csapata kétgólos hátrányból felállva 3-2-re legyőzte a vendég Újpestet, így 3-1-es összesítéssel megnyerte a negyeddöntőért folyó párharcot a jégkorong Erste Ligában- írja az MTI. A két Megyeri úti ütközet közül a múlt szerdait a DAB nyerte, majd másnap az UTE visszavágott. Vasárnap, már Újvárosban a hazaiak 8-3-ra nyertek, és egy győzelemre kerültek a továbbjutástól. A hétfői összecsapás során óvatos játékot hozott az első harmad, kevés helyzet akadt, a szünet előtt Dézsi Bence ugrott ki egy jó blokk után, de lövését védte Rajna Miklós. A folytatásban gyorsan vezetést szerzett az UTE, Németh Attila takarásból leadott lövését Juho Järvinen nem láthatta. Két és fél perc múlva Benk András csapott le a kipattanóra, és növelte az előnyt. A meccs derekán büntetőhöz jutott a DAB, amelyet Erik Embrich higgadtan értékesített. A harmadik játékrész elején Somogyi Balázs közelről lőtt a jobb alsó sarokba, így 2-2 lett az állás. Nyolc perccel a vége előtt Olli Pekka Valtola maradt szintén egyedül az újpesti kapu előtt, és az ő gólja már a vezetést jelentette a hazaiaknak. Hamar egyenlíthetett volna a fővárosi csapat, ám a védő Léránt René a gólvonalról tisztázott. A hajrában lehozta kapusát az UTE, de nem járt sikerrel, kiesett, és így az utolsó, tizedik helyen fejezte be az Erste Liga 2022/23-as kiírását. A DEAC lett a kilencedik. A negyeddöntő párosítása csütörtökön lesz ismert, ekkor jelenti be választását az alapszakasz első három helyezettje.

-Hírdetés-[adrotate banner="5"]
- Hírdetés-

El kell olvasni

Mintegy 230 felvételi elbeszélgetést bonyolított le az egyetem tanárképző intézete

0
Április 8-11 között lezajlottak a felvételi vizsgák a Dunaújvárosi Egyetem Tanárképző Központjában.-erről számolt be közleményében felsőoktatási intézményünk. Mint azt részletezik, 17 833 jelentkezővel a...