KezdőlapKözéletNem történt kirívó eset városunkban szilveszterkor

Nem történt kirívó eset városunkban szilveszterkor

-

-Hirdetés-

Az év utolsó napján több tűzeset, baleset és szén-monoxid-mérgezés történt az országban.

Tűzijátékok miatt is kellett tüzet oltani, továbbá megrémült kutyákat is mentettek a tűzoltók – tájékoztatta Mukics Dániel, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője szombaton az MTI-t. A közlemény szerint szilveszter napján 133 esethez riasztották a tűzoltókat: 52 tűzhöz, 81 alkalommal pedig műszaki mentést igénylő balesethez. Tűzijátékok miatt tizenhétszer avatkoztak be a tűzoltók. Négy helyszínen tűzijátékok maradéka és annak környezete égett közterületen. Égő fák, bokrok, tuják miatt öt esetben riasztották a tűzoltókat. Öt helyen kukák, szeméttárolók égtek, egy autó is kigyulladt. A szóvivő azt írta: nem csak tűzijátékok miatt hívták a tűzoltókat. Újév hajnalán egy katymári családi háznál, a Szabadkai utcában egy gázpalack robbant fel. Egy embert a tűzoltók emeltek ki a romok alól, az épület lakhatatlanná vált. Szén-monoxid-mérgezés gyanúja miatt is több riasztást kapott a katasztrófavédelem. Egy pécsi házban hárman is rosszul lettek a mérgező gáz magas koncentrációja miatt. Mindemellett több súlyos közlekedési balesethez is riasztották a tűzoltókat – közölte Mukics Dániel. Dunaújvárosban kirívó esetről nem számolt be a megyei katasztrófavédelem.

-Hírdetés-
- Hírdetés-

El kell olvasni

Huszonhárom alkotás a kisfilmfesztiválon

0
Nagy sikerrel zárult a Dunaújvárosi Egyetem kilencedik alkalommal meghirdetett kisfilm fesztiválja. Mint arról felsőoktatási intézményünk beszámolt, a Pedagógiai és Kommunikációs Szakmai Kollégium előre elkészített...
DunaOnline

FREE
VIEW