KezdőlapKultúraVasmű úti karneválra várják a cégek jelentkezését

Vasmű úti karneválra várják a cégek jelentkezését

-

-Hirdetés-

Idén ismét megrendezik a Sugárúti Fesztivált, melynek egyik legizgalmasabb és legimpozánsabb programjához várják a dunaújvárosi vállalkozások jelentkezését – erre hívja fel az érdeklődők figyelmét a Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamara. Mint írják, a május elsejei felvonulások emlékére nagyszabású, élőzenés kísérettel megvalósuló „kiöltözős” sétát terveznek a szervezők, mellyel a Vasmű úti korzózások, felvonulások emlékét elevenítik fel. Közös felvonulásuk élén egy Csepel teherautó platóján zenél majd a Hungarian Marching Dixiland Band. A zenés-kosztümös séta-akció karneváli keretek között nyújt alkalmat arra, hogy kreatív módon mutathassák be és ünnepelhessék városunk értékes közösségeit. A felvonuláson résztvevő cégek, gyárak, vállalkozások, szakmai szervezetek saját hagyományaikat, profiljukat, székhelyüket, logójukat vagy éppen a tevékenységüket fémjelző színeket, anyagokat, motívumokat jeleníthetik meg a kosztümjeikben, melyek megálmodásához és kivitelezéséhez professzionális segítséget nyújtanak a szervezők. Minden felvonuló csapat vizuális megjelenésének kidolgozásában művész-koordinátor kíséri végig és menedzseli a munkafolyamatot. A tematika a karnevál szellemében kötetlen; egyfelől reprezentálhatja a felvonuló csoportot, másfelől lehet attól teljesen független, egy a csoport által megálmodott fantáziavilág életre hívását is szolgálhatja. Időben sincs megkötés: a karnevál szereplői az elmúlt évtizedek korhű öltözékeit vagy akár napjaink elegáns viseletét, netán futurisztikus kreációkat is magukra ölthetnek. Szándékuk mindezzel a kortárs közösségépítés és minőségi élményszerzés: hogy egy tiszteletadó gesztus keretében felelevenítsenek egy olyan Vasmű úti szokást, mely megannyi dunaújvárosi család életében jelen volt. Jelentkezni a Korátrs Művészeti Intézetben lehet március 14-ig.

-Hírdetés-
- Hírdetés-

El kell olvasni

Véradás lesz az MMK-ban

0
Városunkban legközelebb december 5-én, kedden 14 és 18 óra között tartanak véradást, mégpedig a Munkásművelődési Központban. Az önkéntesektől azt kérik a szervezők, hogy vigyék...
DunaOnline

FREE
VIEW