KezdőlapKultúraMegvolt az évad első bemutatója a színházban

Megvolt az évad első bemutatója a színházban

-

-Hirdetés-

Megtartotta az évad első premierjét a Bartók színház, pénteken mutatták be a Magyar Dráma Napjához kapcsolódóan a Máli néni című darabot, amelyet vastapssal jutalmazott a közönség. Füst Milán az 1930-as években írta a vérbő vígjátékot, a Máli nénit, amely csak 1984-ben került elő egy hagyatékból. A darab szinte azt sugallja: az élet már nem is álom, inkább őrület. De – vígjátékról lévén szó – szeretnivaló őrület. A kulturális intézmény közösségi oldalán azt írják, a bemutató után egy kis fogadást is tartottak a Máli néni-csapat tiszteletére. Őze Áron igazgató köszönetet mondott az alkotóknak, a kollégáknak, külön megköszönte az együttműködést a kassai Thália Színháznak, Czajlik József igazgatónak, aki egyben a Máli néni rendezője is. A Máli néni jövőre Kassára utazik, ott vendégszerepel. Ezt a darabot egyébként vasárnapra is műsorra tűzte a színház. Az önkormányzat arról ír közösségi oldalán, hogy az idősek világnapja alkalmából városunk időseit szeretettel várják erre az előadásra, amelyet az ünnep jegyében ingyenesen tekinthetnek meg. Hozzátették, jegyre, regisztrációra nincs szükség, a helyfoglalás érkezési sorrendben történik.

-Hírdetés-
- Hírdetés-

El kell olvasni

Véradás lesz az MMK-ban

0
Városunkban legközelebb december 5-én, kedden 14 és 18 óra között tartanak véradást, mégpedig a Munkásművelődési Központban. Az önkéntesektől azt kérik a szervezők, hogy vigyék...
DunaOnline

FREE
VIEW