KezdőlapSportVálogató versenyeken a birkózók

Válogató versenyeken a birkózók

-

Február első hétvégéjén két megmérettetésen is részt vettek a DKSE utánpótlás korú birkózói- erről tájékoztatott Tombor István vezetőedző. Válogatott lányaik az ausztriai Wolfurtban február 2-4. között mérték fel tudásukat egy rangos nemzetközi tornán. Nyikos Veronika az U20-as korcsoport 76 kg-os súlycsoportjában lépett szőnyegre. Első mérkőzésén olasz, a második mérkőzésén német riválisát magabiztosan legyőzte. Következett a lengyel ellenfél, akit az utóbbi két évben rendszeresen legyőzött. Most azonban (némi bírói segédlettel) a lengyel birkózó hagyta el győztesen a szőnyeget, így Vera a dobogó 2. fokára állhatott fel. Pupp Viktória az U17-es korosztály 62 kg-os súlycsoportjában birkózott. Súlycsoportjában hárman mérlegeltek, így körmérkőzéssel döntötték el az érmek sorsát. Svájci ellenfelétől 8-7-es vereséget szenvedett, legyőzője azonban ugyanilyen arányban kikapott a holland lánytól. Viki a holland sportolót 10-0 arányban legyőzte, így végül a dobogó legfelső fokára állhatott fel. Az U15-ös és az U20-as kötöttfogású versenyzők is megkezdték a 2024-es versenyszezont. Az év első válogató versenyének a Kozma István Magyar Birkózó Akadémia adott otthont február 3-án. Az eseményen több mint 200-an léptek szőnyegre, köztük 8 dunaújvárosi. A mezőnyt horvát és román versenyzők színesítették. A roppant erős mezőnyben sajnos most nem sikerült érmet nyerni, de hárman, Tombor Benedek, Kaszala Máté és Zámbó Gergő a pontszerző ötödik helyezésig verekedték magukat.

-Hírdetés-[adrotate banner="5"]
- Hírdetés-

El kell olvasni

Bűnmegelőzési témákról beszéltek a görögkatolikus iskola felsőseinek

0
A biztonságos informatikai kultúra minél szélesebb körben történő fejlesztése, a gyermekek-és fiatalkorúak digitális tudatosságának kialakítása állt a középpontjában annak a prevenciós előadásnak, amelyet a...