Durva visszaélések a dunaújvárosi Piacon
Farkas József azzal kereste fel szerkesztőségünket, hogy családjának megélhetését veszélyezteti a dunaújvárosi piacot üzemeltető cég egyik alkalmazottja.
Az üggyel kapcsolatban április 12-én a következő kérdést küldtük a DVG Zrt. Elnök-vezérigazgatójának, Bencsik Istvánnak: „A DVG Zrt. alkalmazásában álló konkrét munkatárs tevékenységével kapcsolatban érkezett-e a cégükhöz bármilyen bejelentés, panasz vagy kérelem az árusok részéről?” Kérdésünkre érkezett válasz: Általánosságban arról tudom tájékoztatni, hogy a dunaújvárosi piac, illetve vásár működésével, illetve a DVG Zrt. által ezen körben nyújtott szolgáltatással kapcsolatosan semmiféle bejelentés, panasz, illetve kérelem nem érkezett.
Farkas József szerint, a szerződését a mai napig csak szóban mondták fel, de már hónapok óta mások használják a szerződésben rögzített helyét. A szerződés tartama szerint csak írásban mondható fel 60 napos határidővel. Nem fizetés esetén lehet azonnali hatállyal felmondani, de nyilván ott is a hivatalos felszólítás után, írásban lehet megtenni. Véleményünk szerint, egy esetleges jogvitában a DVG Zrt. köteles bizonyítani a szabályszerű felmondást, és annak postai dokumentációját. Ez esetben még az is előfordulhat, hogy jelenleg is két szerződés van ugyanarra a helyre érvényben.
Az ügy pikantériája, hogy információink szerint, az ügyben érintett személy Mezei Zsolt alpolgármester nevével fémjelzett dunaújvárosi Demokratikus Koalíció (DK) lelkes aktivistája, vagy tagja.
FRISSÍTÉS 2024.05.08. 15:20
DVG ZRT. közleménye:
KÖZLEMÉNY
Sajnálattal értesültünk róla, hogy a dunaújvárosi Fidesz „hírportálja” választási sárdobálásának célpontja ezúttal a DVG Zrt. és az általa üzemeltetett piac lett.
FRISSÍTÉS 2024.05.08. 15:40
Farkas József a következő közleményt küldte szerkesztőségünknek:
Tisztelt DVG Zrt. A fenti közleményükre reagálva közlöm, hogy az önökkel kötött szerződésem valóban a feleségem, Panci Izabella nevén van. Mivel családi vállalkozásunk van, illetve őstermelők vagyunk , igy ez bevett szokás, hogy egyikünk nevére szól a szerződés.