Sport

Zdravko Zovko a Kozármislenynél

A játékosként olimpiai bajnok, edzőként többszörös Bajnokok Ligája-győztes horvát Zdravko Zovko lett a női kézilabda NB I/B-ben szereplő Kozármisleny Kézilabda Akadémia szakmai konzultánsa- írta az MTI. A dunaújvárosi sportbarátok jól ismeri Zovkot, hiszen vezetőedzőként 2016-ban egészen az EHF-kupagyőzelemig vezette női kézilabdacsapatunkat. A 69 éves szakvezető a mostani hír kapcsán azt nyilatkozta a baranyai klub honlapján, hogy”az első kapcsolatfelvétel korábbra tehető, de azóta is folyamatos volt a kommunikáció. Most egy kicsit szorosabbra fűzik a már meglévő viszonyt a klubbal, illetve a vezetőedzővel. Hozzátette, Gyulay László vezetőedzővel teljes együttműködésben az agresszív, gyors kézilabdát szeretné előtérbe helyezni a játék minden fázisát tekintve. Zovko játékosként 1984-ben olimpiai bajnok lett a jugoszláv válogatottal, de van világbajnoki ezüst- és bronzérme is. Edzőként a férfiak között az RK Zagrebbel kétszeres Bajnokok Ligája-győztes, a horvát válogatottal világbajnoki ezüst- és Európa-bajnoki bronzérmes, a Fotex Veszprémmel BL-döntős, ötszörös bajnok és ötszörös Magyar Kupa-győztes, a nőknél a Dunaújvárossal EHF Kupa-győztes volt. Később a Győri Audi ETO KC másodedzőjeként BL-aranyérmet, a Siófok KC vezetőedzőjeként Európa-liga-ezüstöt nyert. A Kozármisleny az előző szezonban szerepelt első alkalommal az élvonalban, de onnan sereghajtóként kiesett.

Fotó: mislenykezi.hu/ R. BRMALJ