Közélet

MI-használat: a Dunaújvárosi Egyetem világos irányelveket fogalmazott meg

A Dunaújvárosi Egyetem egy 2022-es pályázat révén mintegy 1,2 milliárd forintot nyert el a gyakorlati képzések fejlesztésére.

A felsőoktatási intézmény most arról számolt be, hogy a projekt részeként eddig három alkalommal szerveztek képzést a mesterséges intelligenciáról, a programokon összesen több mint négyszázan vettek részt, akik közül több mint háromszázan igényeltek és kaptak is róla tanúsítványt.

Mint azt a DUE kifejtette, a mesterséges intelligencia az elmúlt években berobbant a felsőoktatás világába. Az eszközök használata azonban nemcsak lehetőséget, hanem komoly felelősséget is jelent. A Dunaújvárosi Egyetem ezért világos irányelveket fogalmazott meg a hallgatók számára, miközben a MYNDS.AI közreműködésével több képzést is szervezett a téma gyakorlati bemutatására. Az egyetem szabályzata szerint a hallgatók tanulmányaik során csak támogató jelleggel használhatnak MI-eszközöket, úgy, hogy ez nem sérti az önálló munkavégzést és az akadémiai integritást.

mi

Az egyetemi képzéseket a MYNDS.AI szakemberei tartották, gyakorlati példákon keresztül bemutatva a mesterséges intelligencia hatékony használatát, az egyetemi feladatok elvégzése során. Az érdeklődők megtanulhatták, hogyan írjanak eredményes “promptokat”, miként tudják a szövegírást, adatfeldolgozást és kutatást támogatni a mesterséges intelligencia eszköztárával.

-Hirdetés-

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb
DunaOnline

FREE
VIEW