ÁRFOLYAMOK
EUR FtUSD FtGBP FtCHF Ft
MNB
DUNAÚJVÁROS☀️–°C
🌊DUNA– cm
DunaOnline.hu
2026. augusztus 24., hétfőNÉVNAP:
RÁDIÓ 24 ÉLŐ
Következő Dunaújvárosból induló vonat betöltése…További részletek →
Közélet

Baktériumot találtak egy csokoládéízű pudingban

Baktérium jelenlétét mutatták ki a Lidl által forgalmazott Milbona High Protein csokoládéízű pudingban, ezért a terméket kivonják a forgalomból és visszahívják a fogyasztóktól – közölte a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság, az NKFH.

Az érintett termék a 200 grammos kiszerelésű Milbona High Protein csokoládéízű puding, amelynek minőségmegőrzési ideje
szeptember 14. A hatóság tájékoztatása szerint a termékben Bacillus cereus baktérium jelenlétét mutatták ki. Ez egy élelmiszer eredetű megbetegedést okozó baktérium, amely bizonyos körülmények között toxinokat is termelhet. A fertőzés hányással, hasmenéssel, hasi fájdalmakkal és egyéb emésztőrendszeri panaszokkal járhat. A megbetegedés általában enyhe és rövid lefolyású, ugyanakkor a csecsemők, idősek, várandós nők, valamint a legyengült immunrendszerű vagy más okból veszélyeztetett személyek esetében súlyosabb tünetek is kialakulhatnak.

Az NKFH arra kéri a vásárlókat, hogy az érintett pudingot ne fogyasszák el. A terméket a Lidl üzleteiben kivonják a forgalomból. A visszagyűjtött termékek megsemmisítését vagy elszállítását a hatóság nyomon követi.