A Duna mentén is kapják most a dózist

Az elmúlt hét csapadékos időjárása változást hoz a szúnyogártalmat illetően- írja a központi szúnyoggyérítés koordinálásáért és lebonyolításáért felelős katasztrófavédelem. Szúnyoggyérítés a Duna mentén is.
A hosszú aszályos időszakot követően ismét számos helyen jöttek létre kisebb-nagyobb vízfelületek, ideális tenyészőhelyet jelentve a szúnyogok számára. A csípőszúnyog lárvája vízben él, meleg időben akár egy hét alatt kifejlődhetnek a kellemetlen rovarok.
Ezen a héten 11 vármegye 53 településén végeznek kezeléseket a szakemberek. A szúnyoglárvák elleni biológiai védekezés során egy természetes baktérium által termelt fehérjét tartalmazó készítményt juttatnak a vízbe. Ez a fehérje a kijuttatott dózisban kizárólag a csípőszúnyogok lárváit pusztítja el, minden más élőlényre, helyes alkalmazás mellett még az árvaszúnyogokra is ártalmatlan. A főbb tenyészőhelyekről az elmúlt években elkészített térképeknek köszönhetően pontosan és hatékonyan alkalmazható a szúnyoglárvák gyérítését célzó biológiai módszer.
A következő napokban számos helyen, főképp a települések közvetlen közelében, de a lakóövezeteken kívül, ezerötszáz hektáron végeznek földi lárvagyérítést a szakemberek. Többek közt a Duna mentén, a Szigetközben, Komáromban, Dunaújvárosban, Szekszárdon, Baja és Mohács térségében dolgoznak a szakemberek. A kifejlett szúnyogok elleni védekezést célzó kémiai kezeléseket földi úton, a települések lakott részein, platós gépjárműre szerelt permetező berendezésekkel végzik.
