🔊
Közélet

Online csalásokra figyelmeztet a Fejér vármegyei rendőrség

Az online csalások veszélyeire hívja fel a figyelmet a Online csalásokra figyelmeztet a Fejér vármegyei rendőrség, miután az elmúlt időszakban több hasonló ügyben indult rendőrségi eljárás.

A csalók ismert szolgáltatók, internetes piacterek és pénzügyi cégek nevével visszaélve próbálják megszerezni az emberek banki adatait. Volt, akit internetes vásárlás ürügyén vertek át, mást hamis SMS-ben érkező fizetési felszólítással, illetve telefonos megkereséssel vettek rá arra, hogy hozzáférést adjon netbankjához. Az áldozatok számlájáról több százezer forint tűnt el.

A rendőrség arra figyelmeztet: senki ne adja meg bankkártyaadatait, PIN-kódját vagy netbanki belépési adatait idegeneknek, ne kattintson gyanús linkekre, és ne telepítsen távoli hozzáférést biztosító programot ismeretlen kérésére.

A hatóság hangsúlyozza: egyetlen óvatlan kattintás is komoly anyagi kárt okozhat.

-Hirdetés-

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb