Több ruhagyűjtő konténert áthelyeznek Dunaújvárosban
Változik több használtruha-gyűjtő konténer helye Dunaújvárosban. Az áthelyezés négy városi helyszínt érint, ezért érdemes figyelniük azoknak, akik rendszeresen ezekbe a konténerekbe viszik a már nem használt ruháikat.

A dunaújvárosi önkormányzat tájékoztatása szerint több használtruha-gyűjtő konténer helyét is megváltoztatják a városban.
A döntés hátterében elsősorban a konténerek környezetében rendszeresen kialakuló rendetlenség áll. Több helyszínen problémát jelent, hogy nemcsak a gyűjtőkbe helyeznek ruhákat, hanem nagyobb mennyiségű textilt és egyéb holmit hagynak mellettük is. Előfordul, hogy autóval érkezve egyszerre jelentős mennyiséget raknak le a konténerek környezetében.
Négy helyszínt érint a változás
Az áthelyezés a város négy pontján található használtruha-gyűjtő konténereket érinti. Változás lesz a CIB Bank melletti gyűjtőnél, a Római városrész két helyszínén, valamint a Béke téren található konténer esetében.
A cél, hogy a ruhagyűjtés továbbra is elérhető maradjon a dunaújvárosiak számára, ugyanakkor a gyűjtők környezetében kialakuló problémák és az illegális lerakások száma csökkenjen.
Fontos, hogy a használtruha-gyűjtő konténerek mellé ne kerüljenek zsákok, dobozok vagy más hulladékok. Amennyiben egy konténer megtelt, a ruhákat sem célszerű mellette hagyni, mivel azok könnyen szétszóródhatnak, elázhatnak, illetve további hulladéklerakásra ösztönözhetnek másokat is.
Az érintett városrészekben élőknek ezért érdemes figyelniük a változásra, és a jövőben már az áthelyezett gyűjtőpontokat használniuk.
