Önkormányzat – színház – oktatás: nagyszerű program az ifjúságért!

A Dunaújvárosi Szakképzési Centrum arról számolt be, hogy a székesfehérvári Vörösmarty Színház idén immáron tizedik alkalommal hirdette meg az Atlantisz Programot a vármegyeszékhely és a térség diákjai számára.
Az elmúlt egy évtized során egy igazán remek ifjúsági nagyrendezvénnyé nőtte ki magát a kezdeményezés, amelynek során a tanulók lehetőséget kapnak arra, hogy megadott témakör alapján saját előadásukkal fellépjenek a Vörösmarty Színház nagyszínpadán. Az idei felhívás úgy szólt, hogy „Van képünk hozzá!”, a versenyre nevezett iskolai csapatoknak pedig az volt a feladatuk, hogy a Deák Gyűjteményből válasszanak ki egy festményt, amelyet egy-egy produkció által keltsenek életre. A versenyen 14 oktatási intézmény 16 színjátszó csoportja indult, köztük a DSZC Szabolcs Vezér Technikumának tanulói is. A centrum diákjai Bortnyik Sándor: Céllövészet című festményét választották inspirációnak.
A festmény témáját feldolgozva, a fiatalok előbb Karinthy Frigyes: Így lövök én című rövid történetében jelenítették meg, majd a brazil szappanoperák sorába is beillő, Rozalind és három kérőjének tanulságos esetét vitték színre.
A bemutató március 4-én volt, amelyen összességében több száz diák lépett fel, s adta elő saját darabját. A zsűrit dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere; dr. Szikora János, a Vörösmarty Színház igazgatója; Kulcsár Szilvia, a Székesfehérvári Szakképzési Centrum kancellárja; Török Szabolcs, a Székesfehérvári Tankerületi Központ igazgatója; valamint Földi Zoltán, a Humán Közszolgálati Szakbizottság elnöke alkotta.
Mint arról a székesfehérvári önkormányzat honlapján beszámoltak, a zsűri elnöke, dr. Cser-Palkovics András polgármester köszönetet mondott a felkészülésért, az együttműködésért, a tehetséggondozásért, amelyben immár tíz éve szorosan együttműködik a város színháza és az oktatási intézmények. A közösségi munka elismeréseként Székesfehérvár polgármestere bejelentette, hogy minden színjátszó csoport százezer forintos jutalomban részesül!
Arra kérte az iskolákat, hogy élményekkel teli programokat szervezzenek a diákoknak, „mert ezen a színpadon ma este kiderült, hogy bizony nagyon sok jó élményre van szükség, hogy ne a rosszat lássák a világból vagy a saját életükből, hanem a jót és azt, hogy ez az élet csodaszép.”
A bemutató március 4-én volt, amelyen összességében több száz diák lépett fel. Az Atlantisz Program fődíját idén a Kodolányi János Gimnázium Színpadka csoportja kapta. A Szabolcs Vezér Technikum is elismerésben részesült: Juhász Olivér érdemelte ki a „Legjobb férfi főszereplő” díját!