Turisztikai fejlesztések a térségünkben – mutatjuk, hogy miket építenek!

A Fejér Vármegyei Önkormányzat sikeresen pályázott a Széchenyi Terv Plusz programnak az „Aktív turizmus fejlesztése” című pályázati felhívására, amellyel több, mint 607 millió forint európai uniós vissza nem térítendő támogatásban részesült- írja a vármegyei önkormányzat.
Mint azt kifejtették, a fejlesztés fő célja, hogy biztonságos és könnyen elérhető vízitúra megállóhelyek hálózata jöjjön létre a Duna folyam Fejér vármegyei szakaszán. 4 kerékpáros és vízitúra-megállóhely és 4 fedett pihenőhely, illetve 6 helyszínen a „Bejárható Magyarország” arculati elemeit tartalmazó információs tábla telepítése történik meg.
A Dunán az előző időszakokban történő pontszerű vízitúra fejlesztéseket hálózatba kapcsolja az útvonalfejlesztés. A Magyar Kerékpáros Turisztikai Szövetséggel szakmai együttműködés keretében táblázási terv készül, majd annak alapján iránymutató táblák kihelyezése történik meg a kerékpározható útvonalakon közlekedő turisták tájékozódásának megkönnyítésére.
Rácalmás
A rácalmási Nagy-szigetre bevezető híd alatt megszűnik az eddig a túrázókra veszélyt jelentő hídpillér-rom, ami miatt szabályosan és biztonságosan nem volt megközelíthető észak felől a rácalmási Vízitúra megállóhely. Megújul a rácalmási Nagy-szigeten található 9,5 kilométer hosszú tanösvény több ártéren vezető pallósoros szakasza, tájékoztató táblája, pihenőhelye és madármegfigyelő, illetve természetfotós tornya. Létrejön a Rácalmási Nagy-sziget körül egy országosan is egyedülállónak számító, 6 megállópontot tartalmazó vízi tanösvény és egy új vízitúra útvonal.
Ercsi
Ercsiben a TOP_Plusz_1.1.3-23 pályázati forrásból tervezett vízibázis kínálata újabb turisztikai funkciókkal bővül (kerékpáros pihenőhely és túratípus váltási lehetőség), valamint kerékpáros túrázók tájékoztatását szolgáló információs tábla kerül telepítésre.
Adony
Adonyban, a Nagy-szigeten található népszerű kirándulóhelyen egy hóvirág tematikájú, 5 kilométer hosszú tanösvény jön létre. E település esetében megvalósul egy fedett kerékpáros pihenőhely, egy vízre szálló hely, egy parkoló és egy mosdó, egy tematikus játszótér, valamint kerékpáros túrázók tájékoztatását szolgáló információs tábla. Az adonyi pincesornál megvalósul egy fedett kerékpáros pihenőhely, valamint kerékpáros túrázók tájékoztatását szolgáló információs tábla.
Perkáta
Perkátán a Győry-kastélynál a kerékpáros túrázókat tájékoztató információs tábla kerül telepítésre.
Kulcs
Kulcson megvalósul egy vízitúrázók számára használható vízre szálló hely, fedett pihenőhely, valamint a kerékpáros túrázók tájékoztatását szolgáló információs tábla.