KezdőlapSportSzellák Szabina háromszor is dobogón

Szellák Szabina háromszor is dobogón

-

Fotó: kajakkenusport.hu

Az elmúlt hétvégén rendezték meg Szolnokon a kajak-kenusok országos bajnokságát. Mint arról az MTI beszámolt, a hagyományokhoz híven idén is tisztelegtek a 2007-ben elhunyt, olimpiai, világ- és Európa-bajnokokat nevelő mesteredző, Séra Miklós emléke előtt. A férfi K-2 200 és K-4 200 méteres verseny ezúttal is Séra Miklós-emlékfutam volt, a legendás szakember emlékét ápoló baráti kör a két szám győztesét gravírozott kupával, valamint 100-100 ezer forinttal jutalmazta. A bajnokságon a dunaújvárosi Szellák Szabina három versenyszámban is dobogós helyezést ért el a megmérettetésen. A kajak egyesen 200 méteres mezőnyében a második helyet szerezte meg, 5000 méteren ugyancsak a másodikként ért célba, míg az 1000 méteres távon bronzérmes lett.