KezdőlapVallásKörmenet, születésnap, szentmisék és tábor

Körmenet, születésnap, szentmisék és tábor

-

Fotó: a helyi római katolikus egyházközség

-Hirdetés-

A dunaújvárosi római katolikus egyházközség arról számolt be, hogy június 19-én az Úrnapi főünnepi szentmisét követően körmenettel ünnepelt a nagytemplomban összegyűlt nagy számú hívő. Ugyancsak ezen a napon köszöntötték a hívők a június hónapban 70. életévét betöltött Baltási Nándor dunaújvárosi plébánost, érdemesült esperest, aki a plébános-helyettes áthelyezése óta Dunaújváros (és további három csatolt település) egyedüli római katolikus felszentelt papjaként igyekszik megbirkózni hét évtizedes tapasztalatával a tornyosuló feladatokkal. Tájékoztatásul azt is közölték, hogy július 9-től a szombat esti 6 órai kezdésű szentmisék átkerülnek az Óvárosba, egyelőre
a nyári hónapokra. A vasárnap délelőtti 9 órai kezdésű szentmisék továbbra is a nagytemplomban kerülnek megtartásra. Augusztus 1-től öt napos, kalandokkal tűzdelt „bent alvós” vakációs hittantábort tartanak majd a Velencei-tó és Seregélyes között. Az előző évi orfűi nyári vakációs táborra az 51 személyes külön busz színültig megtelt. Az idei nyárra még be nem töltött helyekről a plébánia és a hittantanárok útján érdeklődhetnek a hittanos gyermekek, a szülők, gondviselők.

-Hírdetés-
- Hírdetés-

El kell olvasni

Szirénapróba lesz hétfőn

0
A Fejér Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság arról tájékoztatja a lakosságot, hogy a veszélyes üzemek másfél kilométeres körzetébe telepített Monitoring és Lakossági Riasztó rendszer szirénáinak működését...

Folytatódnak a földárverések

DunaOnline

FREE
VIEW