KezdőlapSportGratulálunk, Zsófi!

Gratulálunk, Zsófi!

-

Képek: MATSZ

Jól szerepelt a háromszoros Európa-bajnok Kovács Zsófia a tornászok liverpooli világbajnokságának zárónapján, ahol a gerenda döntőjében a hetedik helyen végzett, ráadásul harminc év után volt ismét magyar női versenyző vb-fináléban ezen a szeren- írja a Magyar Torna Szövetség. Mint azt részletezték, a háromszoros Európa-bajnok tornász hatodikként, 13.533 ponttal került be az egy héttel ezelőtti selejtezőből a legjobbak közé gerendán. A liverpooli világbajnokság zárónapján a finalisták két négyes csoportban léptek a szerekhez, a DKSE kiválósága negyedikként mutatta be gyakorlatát. A hasfalsérüléssel küzdő sportoló 12.733 pontot kapott bemutatójára, amellyel az első etap után a harmadik helyen állt. Kovácsnak bizonytalanul sikerült a felugrása, így kimaradt egy hármas kötés a gyakorlatból, illetve a későbbiekben még egy elem sem volt teljes, ezért kiinduló pontszáma jóval alacsonyabb lett, mint a kvalifikációban. A kétszeres olimpikon végül az egyéni összetett világbajnoki címet begyűjtő brazil Rebecca Andradét megelőzve a hetedik helyen zárta a liverpooli világbajnokságot. A magyar női tornasportban 1992-ben Ónodi Henrietta volt utoljára finálés gerendán, a párizsi szerenkénti vb-n, ahol a második helyet szerezte meg. Draskóczy Imre szövetségi kapitány úgy nyilatkozott, hogy Zsófin nagyon látszott a fináléban, hogy nem volt teljesen egészséges, és hogy első vb-döntője gerendán. Bízik benne, hogy jövőre sokkal rutinosabban és egészségesebben fognak részt venni a vb-n. Jövőre nincs is más út, mint a csapattal megszerezni a kvalifikációt, és hogy Zsófi egyéniben is szerepeljen minél jobban. Számukra lezárult a vb, bízik benne, hogy tiszta lappal tudják megkezdeni a 2023-as évet.