KezdőlapSportA nyolc közé kerülésért

A nyolc közé kerülésért

-

Kép: Acélbikák honlapja

Az alapszakasz utolsó előtti játéknapját megelőzően még éllovas  Gyergyói HK hazai jégen szétlövéssel kikapott a Dunaújvárostól pénteken a jégkorong Erste Ligában- írja az MTI. Ez volt a Gyergyó utolsó meccse az alapszakaszban. A már biztosan kilencedik Dunaújváros ezt megelőző hét meccsét elvesztette, ezúttal viszont kétszer is előnybe került, és bár a gyergyószentmiklósiak mindkétszer egyenlíteni tudtak, a szétlövés végül az Acélbikák javára döntött. A hétvégét követően kialakult a jégkorong Erste Liga negyeddöntőinek párosítása. A bajnokság honlapjának szombati beszámolója szerint a hetedik helyen végző DEAC a sereghajtó FEHA19 csapatát választotta ellenfélül, így a nyolcadik UTE a kilencedik Dunaújvárosi Acélbikákkal találkozik a nyolc közé kerülésért. Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcok szerdán kezdődnek. Az első két-két mérkőzést Debrecenben és Újpesten rendezik, majd a harmadik és negyedik találkozónak Dunaújváros és Székesfehérvár adhat otthont. Ha lesz ötödik meccs, azt a magasabban rangsorolt csapat otthonában tartják. Az Erste Liga alapszakaszának végén az első hat helyezett a negyeddöntőbe jutott, míg a 7-10. helyezettek a nyolc közé jutásért játszanak.