KezdőlapSportOrszágos gyermek bajnokság harmadjára

Országos gyermek bajnokság harmadjára

-

A lábtoll-labda sportág XXVII. gyermek országos bajnoksága zajlott november 18-án Dunaújvárosban, a Szent Pantaleimon Iskolában. Mint arról Kohán Árpádné, a dunaújvárosi lábtoll-labdázók edzője beszámolt, immáron harmadik alkalommal rendezték meg városunkban ennek a korcsoportnak a versenyét, ifjabb Fehér János elnökletével. Sajnos nem tudott minden nagy tapasztalattal rendelkező csapat részt venni az eseményen, de a jelenlévő 48 versenyző lelkesen és örömmel vágott bele a küzdelmekbe. A Dunaújvárosi Lábtoll-labda Sportegyesületet 25 versenyző képviselte. Köztük pedig 9 sportoló először mutatkozott be a mezőnyben. Aranyérmes lett leány csapatversenyben Nagy Hanna – Nagy Kitti– Naszádos Kamilla. A dobogó harmadik fokára állhatott a Kerti Emília – Kondor Kitti – Kovács Noémi összeállítású csapat. A fiúknak most nem sikerült dobogós helyezést elérniük. Arról épphogy lecsúszott, negyedik helyen végzett Kerti Benett – Kovács Patrik – Somogyi András. A 9. és 10. helyen végeztek a csapat legkisebbjei, akik kitörő örömmel fogadták az eredményhirdetésen helyezésüket. Ők voltak, akik minden apró sikernek örültek a pályán is. Az edző értékelőjében hozzátette, nagyon izgalmas meccseket hozott az egyéni versenyszám is. A gyermek korcsoport is felkészült, igazán technikás, átgondolt játékot mutatott. Ebben a versenyszámban is a lányok voltak most sikeresebbek, második helyen Nagy Hanna Jázmin, harmadik helyen Nagy Kitti végzett.